Grup Hepsi Hakkında Herşey

Grup Hepsi Hakkinda Resimler Klipler Videolar Hepsi Chat Odası
 
AnasayfaAnasayfa  Grup HepsiGrup Hepsi  Üye ListesiÜye Listesi  GaleriGaleri  TakvimTakvim  AramaArama  SSSSSS  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  countercounter  

Paylaş | 
 

 Kimlerin üyeliği iptal edilir?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 371
Yaş : 34
Nerden : İstanbul
Ruh Hali: :
Rep: :
0 / 1000 / 100

Tuttuğum Takım :
Kayıt tarihi : 10/12/07

Karakter Özellikleri
Tatlı:
100/100  (100/100)
Kabiliyetli:
100/100  (100/100)
Yaramaz:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Kimlerin üyeliği iptal edilir?   22/12/2007, 16:43

Kimlerin üyeliği iptal edilir?
Yeni katılmış veya çok eskiden beri üye olmuş olabilirsiniz.Ancak forumda yapacağınız düzeysiz yazışmayla, bugüne kadar yaptığınız tüm yazışmalar silinebilir ve üyeliğiniz iptal edilebilir. Üyelik iptali halinde site içi haberleşme ile ilişkide olduğunuz tüm arkadaşlarınızla bağlantınız da kopacaktır. Yine düzeysiz yazışma yaptığınız için hakkınızda savcılık takibi de yapılabilmektedir.
Bu bağlamda, üyeliğiniz iptal edilmemesi ve sanal alemin gizliliğinin arkasına sığınıp başınızın derde girmemesi için,
1- Hiçbir üyeye hakaret etmeyiniz. Görüşü ne olursa olsun, üyelere bir insana yakışır seviyede hitap ediniz.
2- Gerek şahsınıza (iç mesaj hariç) gerekse de gruplara ilişkin olarak karşılaştığınız seviyesiz mesajları forum editörlerine bildiriniz.Tahrike kapılıp siz de mesaj yazmayınız. Aksi halde sizin de üyeliğiniz iptal edilecektir.
3- Kesinlikle reklam amaçlı yazı yazmayınız. Bu, uyarı gerektirmeksizin üyelik iptali nedenidir.
4- Yıldız almak için kesinlikle başlıklara anlamsız mesajlar yazılmamalıdır. Bu, uyarı gerektirmeksizin üyelik iptali nedenidir.

KURALLAR
1- Her şeyden önce forum'umuza üye olan herkesin bu kuralları okumuş olması ve forum'u bu doğrultuda kullanması gerekmektedir. Herhangi bir kuralın ihlali söz konusu olduğunda yapılması gereken en uygun yaptırım forum yönetimindeki görevliler tarafından gerçekleştirilecektir.
2-Aşağıdaki davranışlarda bulunmak YASAKTIR.
A) Hiçbir sebebe dayanmayan, kişisel kin, garez, vb nedenlerle herhangibir kişi, kurum, maddi ya da manevi varlık ile ilgili sadece kötüleme amaçlı olan içerik göndermek;
B) Ziyaretçi ve üyeler arası veya üçüncü kişilere yönelik gereksiz argo kelimeler kullanmak; herhangibir kişi, kurum, maddi ya da manevi varlık üzerinde infiale yol açacak içerik göndermek
C) Yorum amacı taşımayan, güdümlü, yönlendirmeli, sadece siyasi, dini ve kültürel propoganda amacı taşıyan içerik göndermek; (Siyasi ve Dini Konular kategorisi hariç..)
D) Aynı içeriğin tekrarı ya da birebir aynısı olan birden fazla içeriği müteakiben göndermek
E) Gönderilen içeriğin muhteviyatıyla ilgilenmekten çok, üyenin kişiliğine yönelik olarak yorumlar yapmak, gönderilen içeriği çarpıtmaya, saptırmaya, farklı anlamlara çekmeye yönelik içerik göndermek;
F) Üyelerin ve ziyaretçilerin birbirleri arasında yaptığı tartışmalarda aşırıya kaçmak, birbirilerinin kişisel haklarına müdahale etmek, birbirilerine delilsiz ve mesnetsiz olarak ağır ithamlarda bulunmak, ciddi hakaretler etmek,
G) Sosyal münasebet kurallarına aykırı davranışlarda bulunmak ve burada sayılmayan diğer sosyal münasebet kurallarına uymamak ile cezai işlem gerektirecek yasalara aykırı her bir durum; .
3- İkinci madde de belirtildiği gibi, forumlarda yazılan mesajların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Mesajınızın sorumluluğu tamamen size aittir.
söz konusu mesajın belirtilen şartlara uygun olmadığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, mesajı yazan kişi ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.
- Yeni bir başlık açmadan önce Arama özelliği mutlaka kullanılmalıdır. Aynı konuya temas eden daha önceden açılmış başlık varsa sonradan açılan başlıklar silinebilir. Arama uygun odalara taşıyabilir.
6- Forum yönetimine veya editörlere "çağrı" niteliğindeki başlıkların açılmasına izin verilmeyecektir. Bu tip başlıklar için forum yönetimine özel mesaj atılmalıdır. Dolayısıyla açılacak bu tip Motoru şu anda bu yazıyı okuduğunuz bölümün hemen sol kısmındadır. Bu seçeneği kullanarak Tarih ve Konu bazlı istediğiniz bilgilere arşivimizden ulaşabilirsiniz.
5- Başlıkların ilgili kateogirilere açılmasına özen gösterilmesi büyük önem teşkil etmektedir. Bu, sonuca daha çabuk ulaşılmasına yardımı olacaktır. Başlığın konusu ile ilgili olmadığı bir kategoriye açılması durumunda forum yöneticileri ilgili başlıkları kaldırabilir veyabaşlıklar silinecektir.
7- Üyelerin, kendilerinin özellerine gelen mesajları (küfür,hakaret vb) forumun geneline başlık açacak şekilde ifşa etmeleri yasaktır. Bu tip başlıklar silinecektir.
Yukarıda sayılan ilkelere uyulmaması durumunda;
- Forum yönetimi, ilgili kişilerin, önceden uyararak veya uyarmaksızın, üyeliğini iptal edebilir.
- Forum yönetimi, üyelik iptalinde, iptale neden olan cezanın ağılığına göre, üyenin bugüne kadar yazdığı tüm yazıları toplu olarak silme hakkını sahiptir.
Forum bölümü üyelikle çalışır, üyelik de ücretsizdir. Üye olmak için geçerli bir mail adresine sahip olmak yeterlidir. Mail onayları yahoo’da bulk, hotmail’de junk kutucuğuna gelir. Forumlarda tartışmacılara ve üçüncü kişilere hakaret etmek ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren ifadeler kullanmak yasaktır. Böyle mesajlar ve tartışmalar silinecektir. Forum editörü bu tür mesajlar yazan lakapların sahiplerine onları önceden uyarmak yoluyla ya da uyarmaksızın foruma erişim yasağı (ban) koyabilir. Forumlar farklı ya da benzer görüşlerdeki kişilerin lakap kullanarak görüşlerini ifade edebilmeleri ve tartışabilmelerine olanak yaratmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu ortamı kişisel kavga ve yıpratma ortamına doğru sürükleyecek şekilde davranan lakap sahiplerinin erişimleri, hakaret içeren mesaj yazmış olma ölçütü gözetilmeksizin süresiz olarak engellenir. Karşıt görüşlerdeki lakap sahiplerinin birbirlerinin ve başkalarının kişilik haklarına saygılı olmaları gerekmektedir.
Lakap sistemi kişilerin kimliklerini açıklamadan görüşlerini yazabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu sisteme yıpratıcı eleştiriler yapmak, lakap benzerliği yaratarak ortamda huzursuzluğa neden olmak, lakapların sahiplerini gerçek kimliklerini açıklamaya zorlamak forum davranış kurallarına aykırıdır. Bu tür girişimlerde bulunan lakapların erişimleri süresiz olarak engellenir.
Forumdaki tartışmaların ilgili forum alanı altında açılması gerekmektedir. Uygun forum alanı altında açılmayan tartışmalar editörlerce ilgili başlığa aktarılır veya silinir. Editörün uyarısına rağmen ilgili forum alanında olmayan forumlar başlatmaya devam eden lakap sahiplerinin erişimleri süreli ya da süresiz olarak engellenir.
Forumlarda bir mesajı aynı foruma ya da birden çok foruma tekrarlı olarak göndermek yasaktır.
Forumdaki üyeler yazdığı mesaj sayısına göre yıldız almaktadır. 50 mesaj yazan üye bir yıldız almaktadır. Yıldız almak için anlamsız yazışmalarda bulunan ziyaretçinin üyeliği iptal edilir.
Forumlarda reklam niteliğinde mesajlar bırakmak yasaktır. Bu tür mesajları yazan lakap sahiplerinin forumlara erişimi süresiz olarak engellenecektir.

Şikayet ve Önerilerinizi ilgili yöneticiye özel mesaj kullanmak suretiyle gönderebilirsiniz. Forum paylaşım alanını kullanma açısından biz yöneticilerin her ne kadar yönlendirmesi olsada aslolan sizin foruma yaklaşımınızdır. Sonuç olarak kötüniyetli kişilerle tartışmalara rağbet göstermeyerek foruma katkınızın sonsuz olacağı inancındayız.
Saygılarımızla
Forum yönetimi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsim.turkforumpro.com
 
Kimlerin üyeliği iptal edilir?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Grup Hepsi Hakkında Herşey :: Forum Hakkında :: SITE VE FORUM KURALLARI-
Buraya geçin: